با محوریت پروژه های در دست اقدام

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز اطلاعات مرجع ایرانیان ، روز چهارشنبه 19مهرماه 1402 جلسه ای با حضور معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور و مدیران ارشد مرکز اطلاعات مرجع ایرانیان در محل دادستانی برگزار شد.

این جلسه با حضور جناب آقای دکتر ترکی معاون محترم حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستان کل کشور و جناب آقای دکتر صادقی مدیر کل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور و جناب آقای امینی هرندی، مدیر عامل موسسه به همراه معاون مرکز اطلاعات مرجع ایرانیان تشکیل شد.

در ابتدای جلسه، مدیر عامل موسسه، ضمن ارائه گزارشی از نحوه عملکرد و پروژه های در دست اقدام موسسه، در خصوص موضوعات پژوهشی مورد تایید دادستانی، مطالبی را عنوان کرد.

موسسه مرکز اطلاعات مرجع ایرانیان در برنامه ها و پروژه های خود جدیت و انسجام دارد.

در ادامه مدیر عامل موسسه با تشریح 4 پروژه مهم در حوزه آسیب های اجتماعی از جمله؛ طرح ترویج جوانی جمعیت و کاهش آمار سقط جنین، طرح ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار و فاقد هویت، آسیب شناسی آمار خودکشی در سراسر کشور و طرح تحقیقی پژوهشی در خصوص پیش نویس قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی، گفتند: هدف ما از مطرح کردن موضوعات مذکور، کمک به متولیان امر در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی، پرهیز از کار تکراری و نوآوری در تحقیق و پژوهش است. معاونت پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور نیز با اشاره به فعالیت های موسسه در زمینه های پژوهشی تحقیقی و آماری به پژوهش های در دست اقدام موسسه اشاره نمودند و گفتند با توجه به حسن نیت و اعتمادی که به این مجموعه وجود دارد، بسترهای لازم برای همکاری های چند جانبه، فراهم است و با توجه به پیشینه ی اقدامات انجام شده و سابقه موسسه مرکز اطلاعات مرجع ایرانیان در برنامه ها و پروژه های خود جدیت و انسجام دارد.

همچنین معاونت پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور، خواستار یک پژوهش نوآورانه و کاربردی شدند که تمام جنبه های مهم یک معضل اجتماعی بررسی و در جهت توانمندسازی قشرهای آسیب پذیر، راهکارهای کاربردی ارائه دهد و در این خصوص پیشنهاد شد تا به موضوعاتی از جمله؛ کودکان کار، سالمندان آزار دیده، دختران فراری، افراد بدون شناسانامه، ازدواج های ثبت نشده،مهاجرین افغانستانی و غیره… نیز توجه بیشتری شود و برای آسیب شناسی این موضوعات، تحقیقات و پژوهش لازم صورت گیرد و نسبت به ارائه راهکارهای کاربردی، در پژوهش ها اقدام شود.

در پایان جلسه، مدیر عامل موسسه در خصوص پژوهش پیشنهادی موسسه در زمینه حقوق عامه و پیگیری های آن، مطالبی را شرح دادند و با اشاره به طرح نوآورانه و جدید وقف خدمت یا نذر خدمت نیز توضیحاتی ارائه شد.

1402/07/19

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *