تولید اپلیکیشن

تولید اپلیکیشن

 

 

اپ پزشکی

در چند سال گذشته و با رشد تولید اپلیکیشن‌های مختلف گوشی‌‌های هوشمند به دستیارهای همه‌کاره‌ای تبدیل شده‌اند که در کمترین زمان و با کمترین هزینه، کارهای گوناگونی را انجام می‌دهند. یکی از حوزه‌هایی که به کمک اپلیکیشن‌های موبایلی با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو شده است اپلیکیشن‌های حوزه پزشکی است.
در واقع، بعضی از این اپلیکیشن‌ها تنها با هدف آموزش پزشکی طراحی و تولید شده‌اند که با در اختیار داشتن عکس و فیلم‌های آموزشی، می‌توانند بهترین راه‌ یادگیری برای گروه دانشجویان و علاقمندان باشند.
گروه دیگری از این اپ‌های پزشکی مانند آموزش خدمات کمک‌های اولیه می‌‌توانند بهترین مرجع برای یادگیری ابتدایی‌ترین خدمات پزشکی برای گروه کودکان و بزرگسالان باشد.
اپلیکیشنهای دیگری نیز در دنیا به کار گرفته شده اند که خدمات دیگری مانند مشاوره آنلاین ارائه می دهند. و یا در زمینه تهیه دارو به کاربران کمک می کنند.
با توجه به مالکیت بانک جامع اطلاعات پزشکی و دارویی ایران، که زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و در تاریخ 20/09/1391 توسط وزیر بهداشت رو نمائی شده و هر سال به روز شده است، ایده طراحی کاملترین اپلیکیشن در حوزه پزشکی در ایران در موسسه بانک اطلاعات مرجع شکل گرفت.
این بانک اطلاعاتی اولین و تنها مرجع تخصصی در حوزه سلامت بوده و شامل 10.000 صفحه در 10 جلد کتاب است. لذا می تواند بهترین منبع اطلاعاتی در جهت استفاده از ظرفیت بالای حوزه پزشکی کشور باشد.
 

------------------------------------
 

اپ گردشگری

امروزه برنامه های تلفن همراه نقش مهمی را در هر حوزه تجاری و همچنین زندگی شخصی ایفا می کنند. صنعت مسافرت و جهانگردی نیز از این قاعده مستثنا نیست زیرا بخش عظیمی از موفقیت این کشور به این اپلیکیشن ها متکی است. روزگار نقشه های کاغذی، کتابهای راهنمای سفر و ... گذشته و برنامه های تعاملی و شگفت انگیز تلفن همراه در صنعت گردشگری جایگزین می شوند که دارای ویژگی های بسیاری هستند.
طبق آمار شرکت Statista ، پیش بینی می شود صنعت سفر و جهانگردی تا سال 2020 17.3 میلیارد دلار درآمد کسب کند. در حقیقت، این صنعت یکی از بزرگترین صنایع جهان با سهم اقتصادی جهانی بیش از 7.6 تریلیون دلار در سال 2016 بوده است. این آمار در ایران نیز محاسبه شده است، ظرفیت گردش مالی سالیانه این صنعت در کشور عزیزمان از قرار مبلغ 18.000.000.000.000 تومان (هجده هزار میلیارد تومان) است.
تقریباً همه مسافران گوشی های هوشمند با خود دارند که ترجیح می دهند اموری مانند رزرو پرواز، رزرو اتاق هتل و غیره را با آن انجام دهند. بنابراین، این اپلیکیشنها خوشبختی را با مزیت های چند طرفه هم برای کاربران خود و هم برای شرکتی که صاحب این برنامه ها است ، به ارمغان می آورد.
با توجه به مالکیت بانک جامع اطلاعات گردشگری و میراث فرهنگی ایران، که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تدوین و در تاریخ 21/10/1391 توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت رونمائی شد؛ ایده طراحی کاملترین اپلیکیشن در حوزه گردشگری در ایران شکل گرفت. این بانک اطلاعاتی در قالب 31 جلد کتاب و در دو زبان فارسی و انگلیسی تدوین و تا کنون هر سال به روز شده است.

---------------------------------------
اپ حقوقی

در چند سال گذشته و با رشد تولید اپلیکیشن‌های مختلف گوشی‌‌های هوشمند به دستیارهای همه‌کاره‌ای تبدیل شده‌اند که در کمترین زمان و با کمترین هزینه، کارهای گوناگونی را انجام می‌دهند.
اپلیکیشن موبایلی این امکان را به شما می دهند تا بتوانید بر اساس نیازها و خواسته هایتان، موبایل تان را سازماندهی کرده و امورتان را ساده تر و سریعتر به انجا برسانید. حال بیاندیشید که دغدغه های سخت و نفسگیری همچون امور حقوقی، قضایی، درگیری ها، دعاوی و شکایات، بتواند تا حدودی با استفاده از تکنولوژی سهل تر شود.
پیش بینی شده است که در کمتر از 3 سال ، 85 درصد از کل تعاملات با مشتری از طریق افراد انجام نخواهد شد، قاعدتا این پیش بینی برای کلیه خدمات از جمله خدمات حقوقی، قضایی و قانونی صادق است. بین سال های 2015 و 2016 ، جهان شاهد اولین چت بات های تجاری ایجاد شده که البته برای ارائه پشتیبانی و مشاوره حقوقی نیز طراحی شد. جای تعجب نیست که بیشتر و بیشتر بازرگانان و کارآفرینان فناوری شروع به بررسی جدی ایده ساخت راه حل های برنامه تلفن همراه خود برای وکلا کنند.
تعدادی از معروف ترین اپلیکیشنهای تلفن همراه درر دنیا در زیر آورده شده که بسیار مورد استقبال و استفاده قرار گرفته اند. طبق نظر مردم و فعالین این حوزه، گزینه های بسیار کارآمدی از بین این برنامه ها برای انتخاب و دانلود وجود دارد. اما متاسفانه در کشور ما به این مقوله پرداخته نشده است.
با توجه به مالکیت بانک جامع اطلاعات حقوقی و قضایی ایران، که زیر نظر مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه در 50000 صفحه تدوین و هر سال به روز شده است، ایده طراحی کاملترین اپلیکیشن در حوزه قضایی در ایران شکل گرفت. گفتنی است این بانک تنها مرجع تخصصی در حوزه حقوقی و قضائی کشور به حساب می آید.
------------------------------------------------------
 

اپ فرهنگی

امروزه برنامه های تلفن همراه نقش مهمی را در هر حوزه تجاری و همچنین زندگی شخصی ایفا می کنند. صنعت فرهنگ و هنر نیز از این قاعده مستثنا نیست زیرا بخش عظیمی از موفقیت این صنعت به این اپلیکیشن ها متکی است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم توجه و اهتمام به كسب و كارهای فرهنگی و هنری و دیجیتال را برای رشد و رونق اقتصاد فرهنگ و هنر در سطوح ملی و بین المللی، در اولویت قرار داده و تاكنون نیز گامهای خوبی برای كسب و كارهای نوپا برداشته است.
فرهنگ و هنر ایران اسلامی با توجه به پیشینه و شهرت جهانی، امروز نه تنها زبانزد خاص و عام بلكه دارای شأن و جایگاه تخصصی شده است از این رو بی‌تردید وجود رشته‌های مختلف فرهنگی هنری و حضور چهره های شاخص در این عرصه، اعتبار نام و نشان آثار تولیدی این مرز و بوم را مضاعف كرده است.
موسسه بانک اطلاعات مرجع نیز با به كارگیری همه توان و با تاكید بر دسترسی آسان عامه مردم و نیز فعالان كسب و كارهای دیجیتال، و همچنین تلاش برای محتواسازی در این حوزه توانسته است بستر و زمینه فنی بسیار مناسبی برای تولید یک اپلیکیشن در این حوزه ایجاد نماید.
با توجه به مالکیت بانک جامع اطلاعات فرهنگی کشور، که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به عنوان تنها مرجع تخصصی در حوزه فرهنگ 3000 صفحه؛ ایده طراحی کاملترین اپلیکیشن در حوزه فرهنگ در ایران شکل گرفت.
---------------------------------------
اپ اصناف و مشاغل

در شرایط رقابتی کسب و کار امروزی، بی شک قدرت و جایگاه ویژه برند در ذهن مشتریان، یکی از مهمترین عوامل موفقیت کسب و کارها در بازار می باشد، که برای نیل به این مهم، نیاز به اثبات و احراز هویت مثبت به مصرف کننده است. لذا کسب و کارهایی که با مبنا قرار دادن مصرف کنندگان به عنوان مرکز ثقل کسب و کارشان، توانسته اند نظرات و خواسته های به حق آنها را اساس کسب و کار خود قرار دهند، قدرت قابل توجهی را در بازار کسب کرده اند. قدرتی که منشاء آن در توجه و ارزش گذاشتن به نظرات مصرف کنندگان و ارج نهادن به حقوق آنها جای دارد و این جایگاه ویژه برخاسته از وفاداری هواداران آن برند می باشد.
اپلیکیشن حاضر، از یک سو نوعی اپلیکیشن بانک اطلاعاتی می باشد و از سوی دیگر به ارائه خدمات ویژه خواهد پرداخت. در واقع در این اپلیکیشن فرد به راحتی می تواند مشخصات ( آدرس ، تلفن و … ) تمامی اصناف و مشاغل را مشاهده کند واز سوی دیگر امکان خرید و فروش، انتخاب آگاهانه، مقایسه شرایط و ... را خواهد داشت، در حالیکه فضای تبلیغاتی بسیار گسترده ای دارد.
با توجه به مالکیت بانک جامع اطلاعات اصناف ایران، که زیر نظر اتاق اصناف تدوین شده است؛ ایده طراحی کاملترین اپلیکیشن در حوزه اصناف در ایران شکل گرفت.